Planujesz wakacje z dziećmi i zastanawiasz się, gdzie warto się wybrać?

2023-04-11
 

Planujesz wakacje z dziećmi i zastanawiasz się, gdzie warto się wybrać?

Może warto zastanowić się nad wakacjami w okolicach Wadowic?

Wadowice to urokliwe miasteczko położone w Beskidzie Małym, znanym z pięknych i malowniczych krajobrazów. To także miejsce urodzenia Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II, co czyni miasto atrakcyjnym dla turystów z całego świata.

Wybierając się na wakacje z dziećmi do Wadowic, możesz poznać historię Papieża. Jedną z wielu atrakcji jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie dzieci mogą poznać historię życia papieża oraz zobaczyć, jak mieszkała jego rodzina. Warto także odwiedzić Bazylikę, która jest miejscem kultu dla wielu pielgrzymów.

 

Wypoczynek blisko natury?

Jeśli Twoje dziecko jest fanem przyrody, z pewnością ucieszy się ze spaceru na Jaroszowicką Górę, Leskowiec lub na wiele z pobliskich wzgórz. Możecie również pojeździć rowerami wzdłuż malowniczych ścieżek pośród łąk i pól.

 

Wakacje nad jeziorem?

Świetną opcja jest spędzenie czasu nad Jeziorem Mucharskim. Polecam rejs statkiem, katamaranem lub rowerkiem wodnym czy kajakiem. Dla młodzieży szczególnym wyzwaniem i świetna atrakcją mogą być SUPy.

 

Zwiedzanie z dziećmi?

W okolicach Wadowic znajduje się także wiele pięknych miejsc, które warto zobaczyć. Jednym z nich jest Zamek w Lanckoronie, który oferuje bogatą historię i piękne widoki. Klimatyczny rynek w XIX –wiecznym stylu zabiera nas w dawne czasy. Lanckorona to miasto Aniołów, o którym śpiewał Grechuta.

 

Co warto zjeść w Wadowicach?

Oprócz tego, w Wadowicach i okolicach znajduje się wiele restauracji i kawiarni, gdzie można spróbować lokalnych przysmaków. Dla dzieci z pewnością będzie to okazja do spróbowania nowych smaków i poznania lokalnej kuchni – zwłaszcza tradycyjnych kremówek! 

Okolice Wadowic, a właściwie Zatora, to okolica, która słynie z Karpia. Są tu tradycyjne hodowle ryb i chociaż Karp to typowo „świąteczna” ryba warto wybrać się do lokalnych łowisk na pysznego pstrąga. Nasze okolice – a zwłaszcza rzeka Skawa – to świetnie miejsce dla wędkarzy.

 

Parki rozrywki w Zatorze, Inwałdzie i Rabce?

Jeśli masz dzieci, to na pewno wiesz, jak ważne jest dla nich spędzanie czasu na zabawie i poznawaniu świata. Dlatego chciałabym polecić Ci trzy miejsca, które na pewno zainteresują Twoje pociechy - Energylandię, Zatorland i Inwałd Park.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, który oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny. Dzieci będą zachwycone roller coasterami, wodnymi zjeżdżalniami i mnóstwem innych atrakcji, a Ty będziesz miał okazję zrelaksować się w pięknej, zielonej scenerii parku. Dodatkowo, Energylandia oferuje także liczne koncerty i pokazy, które na pewno przyciągną uwagę Twojej rodziny.

 

Dla naszych Gosci oferujemy rabat 5% na bilety do Energylandii!

 

Zatorland to miejsce, gdzie Twoje dzieci będą miały okazję poznać prehistoryczny świat dinozaurów, starożytną grecką mitologię, zobaczyć ogromne owady oraz pobawić się w lunaparku. Atrakcje są interaktywne, co pozwala dzieciom rozpalić wyobraźnię i odkrywać świat na własną rękę.

Inwałd Park to miejsce, które na pewno przypadnie do gustu Twoim pociechom. Inwałd Park, to kompleks czterech parków – park miniatur, dinolandia, warownia i ogród Jana Pawła II oraz mini zoo Kucyk. Park ten serdecznie polecam zwłaszcza młodszym dzieciakom – liczne place zabaw i atrakcje pomyślane są w taki sposób, żeby dzieci mogły się bawić w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Z kolei Rabkoland to oddalony nieco dalej od naszego domu wypoczynkowego park rozrywki. To miejsce jest idealne dla dzieci, które potrzebują ruchu i mają wiele energii.  Wesołe miasteczko to prawdziwa gratka dla fanów cyrku, dzikich zwierząt i wikingów!  

Warto wybrać się z dziećmi do Energylandii, Zatorlandu, Inwałd Parku, Rabkolandu ponieważ to miejsca, w których dzieci będą miały okazję nie tylko świetnie się bawić, ale także poznawać świat i zdobywać nowe doświadczenia. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną i tworzyć niezapomniane wspomnienia, które zostaną na długo w pamięci Twoich dzieci.

 

Co robić z dziećmi w trakcie deszczu i brzydkiej pogody?

W takcie deszczu szczególnie polecamy naszą biblioteczkę – znajdziesz tam książki, zabawki i gry. Ale co robić z dziećmi w naszej okolicy?

Szczególnie polecamy Apilandię w Kleczy. W Apilandii można zobaczyć żywe pszczoły w ulach, odwiedzić interaktywną wystawę, obejrzeć filmy edukacyjne i wziąć udział w warsztatach dotyczących pszczół i apiterapii. Na każdą mamę czeka tam niecodzienne SPA.

Warto zaplanować też wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce to jedna z najstarszych kopalni soli na świecie. Została założona w XIII wieku i funkcjonowała przez ponad 700 lat, aż do 1996 roku. Obecnie jest ona jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce.

W Kopalni Soli można zwiedzić podziemne korytarze, komory solne, kaplice oraz inne zabytki związane z historią kopalni. Największą atrakcją jest jednak trasa turystyczna, która prowadzi przez podziemne jeziora, komnaty, a nawet podziemną kopalnię soli. To niesamowite przeżycie dla każdego, kto chce poznać historię i kulturę Polski.

 

Pozdrawiam i życzę wspaniałej zabawy!